Nasz STÓŁ WIELKANOCNY

niedziela, 27 marca, 2016

W niedzielę palmową , na zaproszenie Centrum Kultury w Popielowie, uczestniczyliśmy w prezentacji specjałów i  dekoracji  wielkanocnych.   Nasz stół prezentował się bardzo okazale:

Przede wszystkim wędliny przygotowane własnoręcznie przez Sylwię Frach;  nadziewane, kolorowe papryki wykonane przez Lidzię Jakubowską; sałatka Ireny Kampa; nadziewane jajka  w majonezie Eli Radziewicz; oraz roladki ze szpinakiem Magdy Filipp.

Jak każe tradycja na stole pojawiły się też wypieki:   baranek oraz  czekoladowe jajka przygotowane  przez Sylwię Filipp; wspaniała babka drożdżowa upieczona przez  Marysię  Lubda;  zielony tort autorstwa  Manueli  Kachel;  kolorowy mazurek wykonany przez Jana Kubiak.

Wspaniałe, kolorowe dekoracje wielkanocne to przede wszystkim dzieła Agatki Bekus oraz Sylwii Filipp. Sylwia ponadto, jak zresztą co roku –  zadbała o ogólny, świąteczny wygląd naszego stołu.

Konkursową BABĘ WIELKANOCNĄ upiekła Agnieszka Marszałek  i zdobyła  III MIEJSCE. Nagrodą za udział w konkursie BAB WIELKANOCNYCH była książka o tematyce kulinarnej, którą przekazała Agnieszce organizatorka tegorocznej prezentacji – Manuela Kachel.