Fotorelacja z wczorajszego wydarzenia – Realizacja zadania „W cieniu drzew – ochrona bioróżnorodności otuliny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego”

niedziela, 6 września, 2020

W ubiegłą sobotę, 5 września na placu rekreacyjno-sportowym w Nowych Siołkowicach, odbyła się realizacja zadania pn. „W cieniu drzew – ochrona bioróżnorodności otuliny Stobrawskiego Parku Krajobrazowego”.

W ramach projektu przeprowadzono cztery warsztaty edukacyjne.

Podczas zajęć edukacyjnych pn. „Drzewa – zielona infrastruktura naszych miejscowości” odbyła się prelekcja na temat drzew w przestrzeni publicznej, wówczas dokonano  nasadzenia drzew.

O zaletach posiadania własnych ogrodów i sadów oraz sposobach umieszczania w nich drzew można było się dowiedzieć podczas warsztatów pn. „Drzewa – element mojego ogrodu”.

Zajęcia pn. „Bioróżnorodność na talerzu” będą okazją do zobaczenia, jak przygotować soki, sałatki i przekąski z warzyw i owoców dostępnych w naszych przydomowych ogrodach.

Na najmłodszych uczestników warsztatów czekały warsztaty pn. „Bioróżnorodność oczami dziecka”, gdzie odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne z elementami sensorycznymi.

Celem projektu było promowanie życia w zgodzie z naturą i nie marnowania, lecz optymalnego wykorzystywania tego, co nam ona daje. Autorami zadania są członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Nowe Siołkowice, w przygotowaniu wniosku pomogli pracownicy Urzędu Gminy w Popielowie.

Patronat nad spotkaniem objął Stobrawski Park Krajobrazowy. Stoisko parku przygotowało ciekawe stoisko edukacyjne.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków samorządu województwa opolskiego w ramach projektu „Odnowa Wsi Opolskiej”.

W ramach zadania doposażono altanę znajdującą się przy ulicy Szkolnej,  w ławy i stoły.

Dzięki temu stworzone zostało dobre i wygodne miejsce na odpoczynek podczas wędrówek i wycieczek rowerowych szlakami Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, (głównie dla rodzin z małymi dziećmi oraz dla seniorów).